ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9344398
nr 934 4398
Nyrokoko, (fd spegellampett), 64 x 55
Kondition: slitage, lagad
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 12 januari 2015
kl 19:14:16
11/1 06:42:35
12 jan
e-auktion
Läs mer om e-auktion
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.